Eremedaille van de Gemeente Ouder-Amstel

Uit kranten; vorige eeuw onvolledig.
De 'ere-penningen' zijn uitgereikt vanaf 1948.
Sinds 1985 wegens verdiensten voor de gemeente en/of haar inwoners of wegens een bijzondere prestatie (op sport, artistiek of ander gebied).
De onvolledige opmerkingen dienen identificatie. Scheefstaand: inscripties.


erepenning.jpg

In goud, wegens bijzondere verdiensten

mw. M.T.J. Blankers-Kasbergen, 12 december 2017
Burgemeester van Ouder-Amstel 25 september 2007 – 15 december 2017.
Inspirerend en verbindend Burgemeester voor alle inwoners van Ouder-Amstel.
T. van Bodegraven, 25 augustus 1970
Vanaf 1-9-1931 raadslid, wethouder 1-9-1959 – 9-4-1962, loco-burgemeester 1-12-1959 – 9-4-1960.
Nec temere, nec timide. Noch roekeloos, noch vreesachtig; devies van Gustav Adolf van Zweden.
P.N. Boomars, 4 maart 1975
21½ jaar raadslid, 1953–1982. 12½ jaar wethouder, 4-9-1962 – 16-10-1979.
Bezonnen en Standvastig. Steeds dierbaar.
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 7-9-1982.
* 30-11-1921, † 5-5-2010.
mw. J.W.J.P. Brummelhuis-Jansen, 12 april 2006
Raadslid 1982–2002, wethouder 1990–2006. Loco-burgemeester in 2003.
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 2002.
* Breda 22-6-1944, † Ouderkerk aan de Amstel 3-2-2016.
W.J. Hoobroeckx, 29 oktober 1982
Bij afscheid als burgemeester van Ouder-Amstel. Uitgereikt door wethouder P. Klopper.
A.J. Hubers, 27 februari 1976
Scheidend burgemeester van Ouder-Amstel; sinds 3 oktober 1968. 1 maart 1976 benoemd tot burgemeester van Beverwijk.
* Nijmegen 2-10-1932, † Groesbeek 6-12-2005.
P. Klopper, 1990
Bij verlaten van de gemeente. 20 jaar gemeenteraadlid, waarvan 12 jaar als wethouder.
A. Koenders, 1985
Tweemaal achtereen Ned. kampioen thriathlon.
drs. A. Kuipers, 11 juni 2004
Ruimtevaarder. Officier in de Orde van Oranje-Nassau, 2004. 14e inwoner die de gouden eremedaille ontving.
W.J. Pieterman, 1 april 2010
Raadslid 1986–1992, fractievoorzitter PvdA 1992–2002, wethouder 2002–2010.
B.H. Sanders, juni 1986
Bij afscheid 16 jaar gemeentesecretaris, 47 jaar in overheidsdienst.
Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, 29-4-1980.
* 3-10-1923, † 3-9-2014.
R. van 't Veer, 19 mei 1999
Bij afscheid als gemeentesecretaris. Vanaf 1974 in dienst bij de gemeente, vanaf 1986 gemeentesecretaris.
Met respect voor de zeer grote inzet als gemeentesecretaris 26 januari 1999
P. Verberne, 24 januari 1986
Bij 25 jarig jubileum. Raadslid KVP 1960–1974, raadslid CDA 1974–1994, wethouder 1972–1973.
Ridder in de orde van Oranje Nassau, 1994.
* Enkhuizen 25-11-1927, † Amsterdam 11-12-2009.

In zilver, wegens grote verdiensten

erezilver
Th. Andriessen, 25 februari 1984
40 jaar lid waarvan 25 jaar in dagelijks bestuur van sportvereniging NEA. Erelid van Nea, kreeg een gouden speld van NEA.
W. te Beek, december 1976
Bij afscheid als voorzitter van de door hem opgerichte Jeugdraad Duivendrecht.
A. van den Beukel, 25 augustus 1970
Raadslid van 1955 tot 1970 der Gemeente Ouder-Amstel.
* Vrijenban 13-2-1912, † Duivendrecht 20-5-1995.
H. Bon, 11 juli 2012
Wegens inzet en betekenins voor het Historisch Museum Ouder-Amstel; bij het afscheid als beheerder van dat museum. Hij was nauw betrokken bij de uitbreiding en verbouwing van het museum in 2007.
A. Boom, 10 maart 1986
12½ jaar inzet voor de Hartstichting.
mw. C. Baas, 19 juni 1976
Aandeel in NEA-handbal.
U.J. de Boer, 17 april 1990
Voor de grote inzet en kreativiteit als raadslid/wethouder (7-9-1982 – 1-5-1990).
P. Cramer, januari 2003
Grote verdienste voor het maatschappelijk welzijn en inzet voor de jeugd.
D. Christe, 22 januari 2008
Bij afscheid na 37 jaar dienstverband met de gemeentelijke organisatie, voor zijn bijdrage aan de ontwikkeling van veel maatschappelijke voorzieningen in Ouder-Amstel.
H.M. Cuiper, 1 juni 2002
Ter gelegenheid van zijn afscheid als bestuurslid van de Watersportvereniging Ouder-Amstel. Hij ontving deze onderscheiding voor zijn inzet voor de watersport in Ouderkerk aan de Amstel. De heer Cuiper is 25 jaar penningmeester van de Watersportvereniging geweest en heeft een rol gespeeld in de realisatie van het haventje bij de Benninghburg.
G. Elfrink, 11 mei 1985
Bij viering 65 jarig bestaan muziekvereniging. Sinds 27-3-1947 lid van Crescendo, waarvan 25 jaar penningmeester.
M. Hagenaar
* Giessendam 10-6-1927, † Ouderkerk aan de Amstel 16-2-2018.
E. van Harten, 1993
Voor inzet Stichting Dienstverlening Ouderen.
mw. A.A. Klopping-de Ruijter, 2 januari 2001
Zette zich in voor de jeugd in Duivendrecht. 44 jaar St. Nicolaas Duivendrecht.
P. Kolk, januari 1992
Wegens inzet bij KURK.
M. Kroes, 3 januari 2005
Wegens zijn inzet voor de gemeenschap van Ouderkerk aan de Amstel en in het bijzonder voor het jongerenwerk. De heer Kroes is al sinds 1973 actief in het jongerenwerk in Ouderkerk aan de Amstel. Hij was van 1973 tot 1978 betrokken bij het Ouderkerkse jongerenwerk, Jongerensociëteit 't Parkje, dat in 1978 is afgebrand. Van 1982–1994 was hij jongerenvoorzitter van Phoenix. Sinds 1994 is hij bestuurslid van SSO en vanaf 1999 tot heden is hij lid van de stuurgroep Elf'91.
H.M. Kuiper, 1 juni 2002 O
25 jaar inzet voor watersport in Ouderkerk aan de Amstel. Bestuurslid Watersportvereniging.
L.P.J. Landgraf, 1986
Bij beeindiging coördinatie ambulancediensten in Ouder-Amstel. Drogist.
H.T. Leurs, 2 juni 2006
25 Jaar wedstrijdcommissaris voor de jeugd van S.V. Ouderkerk. Organiseerde 25 jaar het Sinterklaasfeest. Woonplaats Nes aan de Amstel.
mw. M. Loos, 10 maart 1986
12½ jaar inzet voor de Hartstichting.
J. Molleman, 22 maart 1997
25 jaar bestuurlijk, coördinerend en uitvoerend in de weer voor ijsclub "De Amstelbocht". Erelid ijsclub 'De Amstelbocht'.
Lid in de Orde van Oranje-Nassau, 2006.
* 14 april 1927, † 10 april 2015.
mw. B. Ruhé, 19 juni 1976
Voorzitster in NEA basketbal. NHV handbal. Overleden 55 jaar 10 november 1983.
A. Samsom, 1983
25 jaar secretaris van voetbalvereniging OSDO. † 18 juli 2000.
mw. U.F.E. Schutte-Dichte, 2 januari 1989
Wegens verdienste aan de gemeenschap, met name ouderen. Vanaf 1970 bestuurslid bejaardenverzorgingshuis 't Reijgersbosch.
P.J. Slothouwer, 25 augustus 1970
Raadslid vanaf 23-1-1956.
P.A. Timmer
Raadslid voor CDA 1962–1978. † 1 februari 2012.
mw. Vega, 1963
Medeoprichtster Neutrale Kleuterschool. Zij vertrok mei 1986 uit Ouderkerk naar het Joods Bejaardencentrum in Bussum; zij was toen lang lid van de Welfare afdeling van het Rode Kruis.
T. Verkaik, 7 januari 2013
Bij zijn afscheid van CTO'70, waarvan hij 27 jaar voorzitter was.
H.M.A. Versteege, 2 januari 2006
Sinds 2002 raadslid. Lid in de Orde van Oranje-Nassau, 2006. Vrijwilligerswerk, gehandicaptensport. CTO-bestuurder.
mw. M.G. Voogd-Trip, 20 april 1975
Presidente U.V.V. Duivendrecht; bijna 25 jaar lid.
H. van de Weele, januari 1998
25 jaar verbonden aan de Oudheidskamer, bestuurder van de Ned. Herv. kerkgemeenschap.
M. Wolters, juli 2001
Sectorhoofd Ruimte, 29 jaar inzet.

In brons

Sinds 1960 driemaal gegeven. Wordt sinds 1985 niet meer uitgereikt.


Gedecoreerden kunnen ter bescherming van hun persoonsgegevens zich laten verwijderen van deze lijst.
Personen in Ouder-Amstel